O Oddziale

Drukuj

Informacje ogólne

Pielęgniarka laktacyjna wspierała młode mamy w naszym Oddziale

29-05-2018

W piątek, 25 maja 2018 r., młode mamy i kobiety w ciąży skorzystały z porad związanych z karmieniem piersią. Porad w tym zakresie udzielała położna laktacyjna ze Szpitala Miejskiego w Olsztynie – pani Iwona Kwiatkowska. Stanowisko porad laktacyjnych zostało zorganizowane w naszym Oddziale we współpracy z Miejskim Szpitalem Zespolonym w Olsztynie już po raz trzeci. Dziękujemy Szpitalowi za wsparcie naszych działań na rzecz pacjentów.

Karmienie piersią bywa trudną sztuką. Tylko nieliczne mamy karmią bez najmniejszych przeszkód. Większość napotyka jakieś trudności. Dlatego zawsze warto zasięgnąć porady położnej laktacyjnej, która jest wielkim wsparciem dla mam karmiących piersią. Z porad położnej można skorzystać już w czasie ciąży. Jeśli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości, zachęcamy przyszłe mamy do skorzystania z pomocy profesjonalistów.

- Nauka karmienia piersią wymaga czasu i cierpliwości, ale korzyści są ogromne. Pokarm kobiecy jest unikalny. W pierwszych dniach karmienie ma wysokie walory odżywcze, ale przede wszystkim wspomaga układ odpornościowy, chroniąc niemowlęta przed infekcjami i chorobami. Lista zalet karmienia piersią jest naprawdę długa. Karmienie mlekiem matki wpływa korzystnie na rozwój funkcji poznawczych, psychomotoryczny oraz intelektualny. Dzieci karmione piersią osiągają lepsze wyniki w nauce niż dzieci karmione pokarmem sztucznym. Kiedy mama karmi piersią, na nią też ma to pozytywny wpływ – tłumaczyła w trakcie spotkania Iwona Kwiatkowska położna z Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie. Zdarza się, że kobiety rezygnują z karmienia naturalnego, ponieważ przerastają ich problemy z tym związane. Warto wiedzieć, że większość z nich nie jest powodem by rezygnować z karmienia. Dlatego tak ważna może okazać się porada położnej laktacyjnej, która jak nikt inny rozumie problemy młodych mam.

Przypominamy, że w Warmińsko-Mazurskim OW NFZ przy ul. Żołnierskiej 16 od kilku lat jest dostępny pokój do karmienia piersią, w którym mamy w spokojnych i intymnych warunkach mogą nakarmić dziecko. Pokój mieści się na parterze, naprzeciwko stanowisk Sali Obsługi Ubezpieczonych.

Wszystkie aktualności