Pacjent

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

drukuj

Aktualności

Sięgnęli po zdrowie w Ornecie

26-06-2026

24 czerwca w Ornecie odbyło się wydarzenie profilaktyczne „Sięgnij po zdrowie”, zorganizowane przez Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki NFZ wraz z partnerami. Mieszkańcy mogli bezpłatnie skorzystać z badań, konsultacji oraz porad edukacyjnych, a także dowiedzieć się więcej o programach profilaktycznych i możliwościach dbania o zdrowie.

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem – w wydarzeniu wzięło udział 90 osób. Największą popularnością cieszyły się konsultacje dotyczące programu „Moje Zdrowie”, z których skorzystało 70 uczestników. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również informacje o profilaktyce raka piersi (60 osób) oraz edukacja dotycząca internetowych narzędzi NFZ, takich jak Internetowe Konto Pacjenta, Akademia NFZ czy portal Diety NFZ. Dużo osób chciało się także dowiedzieć więcej o opiece koordynowanej w POZ.

Mieszkańcy chętnie korzystali także z pomiarów ciśnienia tętniczego (52 badania) oraz nauki samobadania piersi na fantomie (50 instruktaży). Nie zabrakło również możliwości wykonania analizy składu ciała, uzyskania informacji o programach profilaktycznych, szczepieniach ochronnych czy leczeniu uzdrowiskowym.

Wydarzenie pokazało, że lokalne akcje profilaktyczne są potrzebne i skutecznie zachęcają mieszkańców do dbania o zdrowie oraz korzystanie z dostępnych programów profilaktycznych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i aktywne zaangażowanie.

Działanie realizowane w ramach projektu FERS.04.15-IP.07-0003/23, Opieka koordynowana w POZ

Grafika
Na zdjęciu...
Mieszkańcy...
Ekspertka NFZ...
Stoisko...
Ekspertka Funduszu...
Ekspertka Funduszu...
Wszystkie aktualności