Pacjent

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Aktualności w Dziale Pacjent

Gdzie do lekarza w nocy, w weekend i w święta?

17.03.2023
Przeziębienie, ból brzucha, gorączka. Choroba nie wybiera. Możesz poczuć się gorzej w nocy, w weekend lub w czasie świąt. Wtedy Twój lekarz rodzinny nie przyjmuje. Gdzie zatem skorzystasz z pomocy medycznej?

Szczepienia przeciw grypie w 2023 roku. Znajdź najbliższy punkt szczepień

30.12.2022
Od 1 stycznia 2023 r. NFZ będzie nadal płacił za podanie szczepionki przeciw grypie. Szczepienie przeciw grypie możesz przyjąć w jednym z 5 tys. punktów szczepień, m.in. w POZ oraz aptekach. Dla kogo szczepionka jest bezpłatna, a dla kogo ze zniżką?

Pytamy o opinię na temat opieki nad pacjentem w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej

16.12.2022
Jeśli niedawno leczyłeś się u lekarza specjalisty, może zadzwonić do Ciebie ankieter w imieniu Narodowego Funduszu Zdrowia.

Sprawdź online status wniosku o EKUZ

05.07.2022
Wniosek o EKUZ składasz przez IKP lub ePUAP? Od 1 lipca 2022 roku status jego realizacji sprawdzisz online.

„Cicha godzina” w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Wojewódzkim NFZ

31.03.2022
Potrzebujesz spokoju i wyciszenia w czasie załatwiania spraw w sali obsługi klientów NFZ? Odwiedź nas w czasie „Cichej godziny” w obsłudze.

Praca dla medyków z Ukrainy w Polsce. Informacji udziela infolinia NFZ

22.03.2022
Od 21 marca 2022 roku konsultanci infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia - 800 190 590 - informują personel medyczny z Ukrainy o zasadach zatrudnienia w polskich placówkach.

Infolinia NFZ dla pacjentów onkologicznych z Ukrainy

10.03.2022
Pacjenci onkologiczni z Ukrainy, którzy musieli przerwać terapię w swoim państwie, ze względu na agresję Rosji, mogą kontynuować leczenie w Polsce.

Гаряча лінія НФЗ також українською мовою

04.03.2022
Цілодобова гаряча лінія НФЗ надає пацієнтам інформацію кількома мовами, зокрема польською та українською. Ми збільшуємо кадровий склад гарячої лінії, залучаємо додаткових консультантів, що володіють українською мовою. Найближчим часом обслуговування українською мовою також надаватиметься в кімнатах обслуговування клієнтів у воєводських відділах НФЗ.

Infolinia NFZ także w języku ukraińskim

04.03.2022
Całodobowa infolinia NFZ udziela pacjentom informacji w kilku językach, tym w polskim i ukraińskim. Zwiększamy obsadę infolinii o dodatkowych konsultantów, którzy posługują się językiem ukraińskim. Obsługa w języku ukraińskim w najbliższym okresie będzie zapewniona również w salach obsługi klientów w oddziałach wojewódzkich NFZ.

Pomoc medyczna dla obywateli Ukrainy – zasady udzielania i rozliczania świadczeń

26.02.2022
Obywatelowi Ukrainy, który przybył do Polski w związku z agresją militarną Rosji na teren Ukrainy, i który zgłosi się z problemem zdrowotnym do placówki medycznej, należy udzielić pomocy. Za świadczenia zapłaci Narodowy Fundusz Zdrowia.

Bezpieczny długi weekend. Gdzie znajdziesz pomoc medyczną?

05.01.2022
Podróż do rodziny, spotkania z bliskimi lub wyjazd na weekendowy wypoczynek – to plany wielu z nas na najbliższe dni. Co zrobić, gdy niespodziewanie pojawi się infekcja lub nagle będziemy potrzebować pomocy medycznej? Zobacz nasze wskazówki.

7 stycznia Centrala, oddziały i delegatury NFZ nie pracują

05.01.2022
W piątek, 7 stycznia, Centrala, oddziały wojewódzkie i delegatury NFZ, w tym sale obsługi klientów, będą nieczynne. Zachęcamy do skorzystania z Telefonicznej Informacji Pacjenta.

Zmiany w rehabilitacji po COVID-19. Skorzysta z niej więcej pacjentów

19.10.2021
Do programu rehabilitacji po COVID-19 będzie można przystąpić nawet do 12 miesięcy od zakończenia leczenia choroby. Nowe regulacje mają zastosowanie od 15 października 2021 roku.

NFZ zmienił zarządzenie POZ. Premia za leczenie na miejscu

25.06.2021
Weszła w życie nowelizacja zarządzenia Prezesa NFZ dotyczącego warunków i realizacji umów w Podstawowej Opiece Zdrowotnej. Za diagnozowanie i leczenie pacjentów bezpośrednio w gabinecie lekarza POZ, poradnie zyskają wyższe wynagrodzenie.

Telefoniczna Informacja Pacjenta czynna całą dobę

18.09.2019
Od września TIP działa całodobowo. Połączenie z numerem infolinii – 800 190 590 – w całej Polsce jest bezpłatne.

Zdrowe dane - nowy portal informacyjny NFZ

01.07.2019
Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił portal zdrowedane.nfz.gov.pl, na którym można znaleźć wiele cennych informacji. Jako jedną z istotniejszych funkcji tego narzędzia postrzegamy wsparcie pacjentów w procesie poruszania się w systemie ochrony zdrowia, umożliwienie podejmowania decyzji co do miejsca leczenia.
Zobacz wszystkie